Tanec ve všech podobách
Tanec ve všech podobách
17.03.2025
Taneční komunita v rychnovském Déčku žije naplno – ať už v rytmu dynamických tanečních battlů, nebo ve víru společenských tanců. Místní tanečníci se pravidelně účastní prestižních soutěží a dokazují, že talent a vášeň pro tanec tu rozhodně nechybí.
Taneční battly přinesly do Rychnova elektrizující atmosféru hip-hopové kultury. Soutěž Refresh Kulture vol.2 přivítala tanečníky ze Žamberka, Náchoda, Pardubic, Hradce Králové, Litoměřic i z Polska. Každý soutěžící se snažil zaujmout porotu nejen technickou precizností, ale i osobitým stylem a kreativitou. Rychnovští tanečníci se v silné konkurenci rozhodně neztratili a vybojovali medailové umístění.
Vedle pouličního tance ale v Rychnově září i společenské tance, které mají v Déčku dlouholetou tradici. Tanečníci TK Sollanc se pravidelně účastní prestižních soutěží, odkud přivážejí skvělé umístění a reprezentují Rychnov na vysoké úrovni. Jejich úspěchy jsou důkazem tvrdé práce a nadšení, které do tance vkládají. Velké poděkování patří také Petře Křenové za skvělé vedení tanečníků.
Veškeré výsledky všech našich aktivit můžete sledovat na facebookových stránkách Déčka. Děkujeme Městu Rychnov nad Kněžnou a Královéhradeckému kraji za podporu tanečních aktivit, které pomáhají podporovat mladé talenty a přinášejí do regionu bohatou kulturní scénu.

